Moda


251: Pradawne mokasyny
Przodkowie Amerykanów biegali w nich po lasach i kniejach. Naturalnie impregnowane, odporne na uszkodzenia, pozwalały bezszelestnie podjeść do zwierzyny łownej, chroniły stopy przed urazami i sprawdzały się w każdą pogodę.

252: Gdzie kupić dobre buty?
Przyznać trzeba, że żeby kupić dobrej jakości buty to prawdziwy skarb i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Jak się bowiem okazuje, od tego, jakie obuwie mamy na sobie zależy nasz komfort, wygoda, a także inne aspekty naszego życia.

253: Roztańczone obuwie
W tańcu towarzyskim, wiruje całe ciało, ale to na stopach skupia się ciężar – przenosimy go z palców na podbicie, nieraz odbijamy się od pięty, muskamy parkiet samymi palcami lub stepujemy, uderzając o podłogę różnymi częściami podeszwy. Niemniej: bardzo istotne są buty, które zakładamy na treningi i występy.

254: Butki baletnicy
Na scenę wbiega grupa osób, ubrana w charakterystyczne pończochy i stroje gimnastyczne, podkreślające smukłość ciała tancerzy. Kobiety na biodrach noszą sztywne spódniczki, tworzące „półkę” – poziomą linię, zaznaczającą cieniutkie talie artystek.

255: Buty na lato
Lato jest tą porą roku, w trakcie której decydujemy się raczej odsłaniać swoje ciała, niż je zasłaniać. A dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wysoka temperatura nie sprzyja zakrywającym ciało ubraniom.

256: Buty dla prawdziwego faceta
Jeśli chodzi o obuwie, to mężczyźni zdają się być tak samo wymagający w tych kwestiach, jak kobiety. Wszystkim przecież zależy nam tak naprawdę zarówno na dobrym wyglądzie, jak i na tym, by obuwie było bezpieczne, wygodne i by zabezpieczało naszą stopę przed wilgocią, zimnem, czy też innymi trudnymi warunkami tego typu.

257: Pochodzenie niektórych typów butów: kierpce, klapki, japonki i sandały
Nieodzowne latem, bo pozwalają stopom oddychać w upale, chronią nas przed drobnym piaskiem, kamykami na plaży i wszelkimi nierównościami terenu. Mocniej lub słabiej trzymają się nóg, ale za to można je zakładać do wielu rodzajów ubrań.

258: Pochodzenie niektórych typów butów: chodaki oraz espadryle
Kojarzymy ich nazwy, nieraz widzieliśmy, jak wyglądają – na wystawie sklepów, na zdjęciach, na nas samych. Jednak rzadko zastanawiamy się, skąd przywędrowało dane obuwie. A właściwie: kto – jako pierwszy – zawitał w nim do Polski.

259: O butach i podeszwach
Różnią się między sobą wielkością, wyglądem, sposobem wykonania, jakością producencką oraz przeznaczeniem. W innych biegamy po śniegu, inne nazywane są „wizytowymi”, jeszcze inne zakładamy, gdy uprawiamy konkretne dyscypliny sportu, wykonujemy różnorodne zawody. Podeszwa – to jedno łączy wszystkie typy oraz podtypy butów.

260: Biżuteryjny kalejdoskop
Biżuteria towarzyszy kobietom od najdawniejszych czasów. Już w grobowcach starożytnych Egipcjan znajdowano ozdoby wykonane najczęściej ze złota, zdobione cennymi kamieniami i perłami.


Strona 26 z 28
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]   [25]   [26]   [27]   [28]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.