By dobrze wyszło w praniu, czyli jak dbać o bieliznę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gosia

Czytano: 516 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 375 | Data: 06.06.12 | 0 komentarzyBielizna jest najdelikatniejszą częścią ludzkiej garderoby. Wymaga specjalnego traktowania, które wydłuży ich żywot i pozwoli się nią cieszyć długie lata.


Bielizny nie można traktować na równi ze spodniami, bluzkami czy skarpetkami. Trzeba zadbać zarówno o jej przechowywanie jak i pielęgnację. Najczęściej trzyma się bieliznę w szufladach. Należy zadbać o to, by taka szuflada, jak i każde inne miejsce, była bezpieczna dla majtek, biustonoszy, koszulek do spania czy rajstop. Nie powinno się tam znajdować nic ostrego. Zapobiegawczo można wyścielić taką szufladą miękkim materiałem, który ochroni znajdujące się w niej rzeczy przed ewentualnym zaciągnięciem.

Biustonosze łatwo mogą ulec odkształceniu. Można je przechowywać w szufladzie, ułożone jeden za drugim w pionie. Można też złożyć je na pół, ale nigdy nie wolno wywijać miseczek na lewą stronę. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie plecionego wieszaka na krawaty i apaszki. Równie dobrze można na nim powiesić biustonosze, oczywiście jeśli w szafie nie panuje duży ścisk.

Bielizna ma tendencję do wchłaniania wszelkich zapachów. Dlatego trzeba zwracać uwagę także na jej sąsiedztwo. Nie należy jej przede wszystkim przechowywać w jednej szufladzie ze skarpetkami. Inne ubrania też nie są wskazane. Najlepiej jeśli każdy rodzaj bielizny ma swoje odrębne miejsce. Przed praniem trzeba bieliznę trzymać w koszu, który przepuszcza powietrze. Najlepszy będzie wiklinowy, najgorszy będzie wykonany z plastiku i zabudowany. Jeśli wrzucimy bieliznę do jednego kosza razem z innymi brudnymi rzeczami, szybko wchłonie nieprzyjemne zapachy. Bielizna i pozostała odzież mogą znajdować się w jednym koszu pod warunkiem, że ta pierwsza jest w specjalnym woreczku do przechowywania bielizny. Podobne woreczki nadają się do jej prania. Wrzucenie bielizny do pralki bez żadnej ochrony niesie ze sobą ryzyko zaciągnięcia. Jeśli nie samej bielizny, to bluzki przez haftkę biustonosza. Bieliznę nie należy prać w wysokiej temperaturze. Najlepiej użyć do tego delikatnych detergentów, świetne będą proszki i płyny przeznaczone do prania dziecięcych ubranek. Bieliznę koronkową należy prać ręcznie. Suszyć bieliznę najlepiej jest w ręczniku położonym w ciepłym miejscu. Nigdy nie należy tego robić na gorącym kaloryferze, ani na sznurze, bo materiał, zwłaszcza w przypadku biustonoszy, może się rozciągnąć.
Podpis

gosia


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.