Modowe rozważania

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 511 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 415 | Data: 24.09.13 | 0 komentarzyModa to dominacja określonego fasonu, wzoru tkaniny, kolorów. W każdym sezonie pojawiają się nowości, na przykład ciekawostką w ostatnich czasach jest moda streetwearowa.. Za nowościami podążają cierpliwie gwiazdy, których wizerunek jest na świeczniku.


 Niestety przy okazji pojawiają się specyficzne wpadki, takie jak na przykład pojawianie się na jednej imprezie gwiazd ubranych w dokładnie to samo. Zazwyczaj gwiazdy wtedy starają się wyjść z twarzą z sytuacji i wręcz razem pozują w tych samych kreacjach fotoreporterom.

Inne wpadki to zakładanie ubrań w tym samym kolorze przez większość osób pozostających na tej samej imprezie. Zazwyczaj kończy się to tym, że jesienią, kiedy modne były żółte płaszcze, cały czerwony dywan zapełnił się kobietami z żółtymi okryciami wierzchnimi. Ne wygląda to korzystnie, jednakże nic innego nie dzieje się przecież na co dzień na naszych ulicach. Ubierają się w ubrania z wielkich sieci skazujemy się na to, że prędzej czy później spotkamy kobietę ubraną w to samo na ulicy.

Podobnie jest w sytuacji, kiedy wszystkie kobiety na ulicy zakładają jeden kolor - tak było pewnego czasu z brązowymi ubraniami, które spowodowały, że całe ulice wyglądały jednakowo. Niezależnie od tego, czy naszym wyznacznikiem stylu jest moda streetwearowa, czy jakakolwiek inna, warto wiedzieć w jaki sposób łączyć poszczególne wzory i fasony. Jeśli chcesz ubrać się w różne części garderoby, które mają najróżniejsze motywy, możesz to zrobić z gustem tylko jeśli będziesz w stanie dobrać je odpowiednio kolorystycznie. Jeśli chcesz połączyć ze sobą wzory kwiatowe razem z cętkami, warto zwrócić uwagę na to, że takie połączenie będzie efektywne tylko jeśli wszystkie ubrania będą w podobnym odcieniu.

Można na przykład dobrać sobie najróżniejsze elementy garderoby tylko z palety niebieskiego koloru lub tylko z szarości. Po drugie, jeśli koniecznie chcemy połączyć w jedną całość elementy, które pozornie do siebie nie pasują, możemy postawić na kontrast. Jeśli chcesz na przykład założyć balerinki w cętki gepardzie, możesz zestawić je w szokujący dość sposób razem z marynarką w czarno białe pasy. ciekawie także wyglądają na przykład bluzki w grochy razem z marynarskimi paskami, które, jak wiadomo, zawsze muszą być białe i granatowe. Jednakże jeśli chcesz postawić  na tak kontrastowe rozwiązania, warto postawić tylko na łączenie maksymalnie dwóch rozbieżnych elementów. Większa ilość będzie trudna do opanowania.

Przejdź dalej i sprawdź jak na przestrzeni lat zmieniła się moda hip-hopowa. 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.