Motywy narodowe w modzie ulicznej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 2179 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 435 | Data: 20.03.14 | 0 komentarzyWielu ludzi nosi ubrania pokryte patriotycznymi motywami by pokazać całemu światu swoją miłość do ojczystego kraju. Wiadomo, że najlepiej z propagowaniem swojej narodowości w stylizacjach radzą sobie Amerykanie. Jak patriotyczna moda wygląda na naszym podwórku?


slavica1.jpgslavica2.jpg

źródło: facebook.com/CjakCLEO

Cleo, znana ze swojego muzycznego duetu z Donatanem o nazwie „My Słowianie”, nie tak dawno temu stworzyła własną kolekcję ubrań o nazwie SLAVICA ozdobionych elementami folkowymi, jakie mogliśmy zobaczyć w teledysku. Co mówi sama Cleo o kolekcji?

„Zawsze marzyłam o tym żeby móc zaprojektować własną kolekcje ubrań.  Mama pomogła mi w doborze tkanin i rozwiązaniach krawieckich. Zrobiłam kolorowe przyjemne w noszeniu ubrania, w których sama chciałabym chodzić – mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Ubranka są limitowane – szyte ręcznie w Polsce”.

Piosenkarka mówi również o rozszerzeniu kolekcji w nowe wzory w niedługim czasie.

 

 kokoswag1.jpg

źródło: kokoswag.pl

Kolejną marką odzieżową specjalizującą się w motywach etnicznych jest KokoSwag. Najbardziej popularnym produktem firmy są bluzy z folkowymi nadrukami. Koko$wag jest marką, którą podchodzi do mody w specyficzny sposób. Inspiracją jest "kurnik", czyli to, co może się w nim znajdować. Ideą jest podejście do stajni mody w humorystyczny sposób za pomocą tego, co jest dla niej charakterystyczne. 

Ubrania te chętnie noszą piosenkarki i artystki, czego przykładem jest Małgosia Jamroży, czyli Margaret. Na ciuchach najczęściej znaleźć możemy motywy kogutów, matrioszek i kolorowych kwiatów.

 
patriotic1_1.jpgpatriotic2_1.jpg

źródło: Unhuman.pl

Prócz tego w 2009 roku w Opolu powstała polska marka odzieżowa o nazwie Patriotic. Została ona stworzona przez i dla fanów kultury hip hop, szeroko pojętej kultury młodzieżowej oraz sportu. Ciuchy Patriotic, wśród których znajdziemy przede wszystkim bluzy z kapturem, bluzy klasyczne są znane z dbałości o nawet najmniejsze detale. Wśród wzorów na t-shirtach Patriotic znaleźć można nawiązania do sportów walki i wydarzeń historycznych oraz różne wariacje z logo marki.

 

surgepolonia1.jpgsurgepolonia2.jpg 

Surge Polonia jest nazwą kolejnej marki. Zawołanie „Powstań Polsko” było umieszczone na sztandarze 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Celem firmy jest ukazanie jak największej ilości osób ciekawszych epizodów związanych z historią Polski, jednocześnie nadając im współczesny wymiar. Surge Polonia chce promować ideę nowoczesnego patriotyzmu oraz dowieść, że patriotyzm może być zarówno ciekawy, jak i niezwykle inspirujący.

Ubrania zostały podzielone na dwie linie: Classic oraz Sport. Klasyczna linia przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie indywidualizm i nie wstydzą się własnego patriotyzmu. Natomiast druga linia skierowana jest dla aktywnie spędzających czas i kibicującym polskim reprezentantom.

 

Więcej ubrań z motywami narodowymi znajdziecie w tym sklepie.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.