Pierwsze oznaki jesieni – wyprzedaże

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 831 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 451 | Data: 04.07.14 | 0 komentarzyWyprzedaże są tym, co wielu z nas skłania do wizyty w centrach handlowych i galeriach. Zwłaszcza, gdy obejmują one rynek odzieżowy, który jak wiadomo, musi dostosować się do zmieniających się pór roku. Prawdziwe lato dopiero przed nami, ale w sklepach już znajdziemy wyprzedaż letnich kolekcji.


Wszystko ma swój czas

Także wyprzedaże, które z pełną parą ruszają tak naprawdę dwa razy do roku – na początku lata i zimy. Wtedy sklepy przygotowują miejsce na nowy asortyment – przecież w zimie już myślimy o nadchodzącej wiośnie, a w lecie – o zbliżającej się jesieni. Watro więc w tym czasie odwiedzić kilka sklepów, aby kupić kilka dobrych jakościowo ubrań, ale w niższych cenach.

Kto korzysta na wyprzedaży

Tak naprawdę wszyscy. Korzystają klienci, na których magiczna wywieszka czy plakat z napisem SALE działa jak magnes. Z pewnością przyciąga także tych, który podchodzą sceptycznie do tego typu akcji, najważniejsza jednak, ze wejdą do sklepu. Może przy okazji znajdą coś dla siebie?

Korzystają też sprzedawcy. Pamiętajmy, że obniżki cen nigdy nie będą tak duże, by przynieść straty właścicielom sklepów. Możemy by pewni, że nawet jeśli wyprzedają niemodny już asortyment, to z pewnością i tak na tym zyskują. Najważniejsze, że wilk syty i owca cała.

Co ważne, wyprzedaże nigdy nie obejmują całego asortymentu, choć mogą obejmować znaczną jego część. Tutaj znów działają jak wabik, który ma nas zachęcić do wejścia do środka i zapoznania się z ofertą. Być może spodoba nam się jedno z nieprzecenionych ubrań? A może z radością zaniesiemy je do kasy, będąc pewnymi, że kupujemy taniej, podczas gdy ta wybrana, idealna dla nas rzecz pochodzi już z nowej kolekcji i ma odpowiednio wysoką cenę?

Lato w pełni, czyli jesień tuż tuż

Wraz z początkiem lata zaczyna się gorączka posezonowej wyprzedaży. Na sklepowych półkach znajdziemy więc ubrania wiosenne i przejściowe oraz te typowo letnie. Powoli na wieszakach pojawiają się odzież jesienna, cieplejsza, która przypomina o nieuchronnie zbliżających się chłodach, na które już teraz warto się przygotować.

Ci, którzy zarzucają wyprzedażom oszustwa i sztuczne zaniżanie cen na metkach, być może mają trochę racji. Jednak stali klienci sklepów odzieżowych z pewnością już nieraz przekonali się, że wśród wielu promocji znajdziemy ubrania naprawdę przecenione, po atrakcyjnych cenach.

Warto więc wykorzystać obecny czas na to, by uzupełnić swoją garderobę o brakujące elementy. Nie martwmy się, że w nadchodzącym sezonie będą już nie modne. Trendy w modzie nie zmieniają się aż tak szybko. W dodatku niektóre z ubrań, które dziś kupimy po okazjonalnych cenach, już za parę miesięcy mogą o wiele droższe.

Więcej o modzie przeczytacie w tym miejscu.
Podpis

Hania007


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.