Styl vintage w szafie i w domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 652 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 358 | Data: 22.02.15 | 0 komentarzyJednym z ciekawych trendów obecnych zarówno w modzie, jak i w sztuce aranżacji wnętrz, jest vintage. Jego główną cechą jest wprowadzanie elementów z dawnych czasów albo celowe stylizowanie rzeczy na stare, pochodzące z minionych lat.


Wprowadzając vintage do swojej garderoby bądź mieszkania, należy robić to umiejętnie, aby nie przesadzić. Zamiast efektu indywidualizmu i niepowtarzalności, moglibyśmy otrzymać efekt groteskowości i kiczu. Jak wykorzystać styl vintage?

W przypadku vintage nie można mówić o jednorodności stylu, jego definicja jest bardzo ogólna. Nie ma konkretnych założeń, co do tego jakie meble i dodatki powinniśmy wprowadzać do naszych mieszkań, jakie ciuchy powinniśmy nosić. Cechą wspólną dla całego stylu vintage jest nawiązywanie do uprzednich epok czy lat. Możemy na przykład bazować na ciuchach przypominających modę lat 80-tych, ale równie dobrze możemy szukać inspiracji w latach 20-tych czy 60-tych. To samo dotyczy wystroju wnętrz. Vintage to pojęcie bardzo szerokie, może oznaczać zarówno wystylizowanie całego domu na starsze czasy (na przykład na dawny dworek, albo na miejskie mieszkanie z lat 70-tych), jak i wprowadzenie w nowoczesny design wnętrz tylko niektórych elementów z minionych lat (na przykład w minimalistycznie urządzony pokój wkomponować staroświecką szafę lub kredens). Może też zaistnieć sytuacja odwrotna – w pomieszczenia urządzone w stylu retro wprowadzamy tylko jednostkowe elementy zachowane w nowoczesnym stylu.

Styl vintage w modzie na pewno nie jest stylem stonowanym i spokojnym. Ubierając się w ten sposób raczej będziemy wyróżniać się z tłumu, no, chyba że tylko niektórymi elementami stroju w sposób bardzo lekki będziemy nawiązywać do vintage. Niemniej, zazwyczaj styl vintage niesie ze sobą odważne, przykuwające uwagę stylizacje, nieczęsto można przecież spotkać na ulicy kobietę ubraną w berecik na bakier i sukienkę w kwiaty rodem z lat 30-tych albo w rozkloszowaną spódnicę w grochy, której krój pamięta lata 50-te. Styl vintage w modzie niekiedy oznacza także łączenie ze sobą ciuchów nowoczesnych z takimi, których fasony i wzory przypominają dawne epoki, albo wręcz z nich pochodzą. Jeśli zależy nam na bardzo wyszukanym looku, to poprzez taki miszmasz stylów nowego ze starym, na pewno go uzyskamy.
Podpis

Ubrania vintage znajdziesz na: http://www.decobazaar.com/vintage-ubrania.html


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.