Pielęgnacja skóry w dzień i w nocy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 487 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 336 | Data: 13.05.13 | 0 komentarzyCzy kremy na dzień i na noc rzeczywiście się różnią? Czy taki podział kosmetyków nie jest jedynie chwytem marketingowym? Okazuje się, że nie – skóra w czasie dnia i podczas wypoczynku potrzebuje różnych preparatów.


Istotna ochrona w  czasie dnia

Kremy na dzień mają chronić skórę, dlatego wiele z nich zawiera filtry ochronne UV. Skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy zanieczyszczenia. Kremy na dzień mają pomóc jej przetrwać cały dzień w dobrej kondycji. Dla kobiet istotne jest również to czy krem na dzień skórę tonizuje i matuje. Jeśli tak – kosmetyk nadaje się jako trwały podkład pod makijaż. Na rynku znaleźć można wiele kosmetyków, które cechują się wielogodzinną formułą nawilżania skóry. To ważne – często powiem po całym dniu czujemy, że skóra jest nieprzyjemnie napięta. To oznaka, iż należy ją nawodnić i dotlenić. Kremy na dzień, które posiadają w składzie glicerynę, ceramidy, mocznik, kolagen i kwas hialuronowy będą dobrym wyborem.

409_3744026.JPG

 Regenracja nocą

Od tego właśnie są kremy na noc. Ich skład rożni się – przede wszystkim nie posiadają one substancji ochronnych. W czasie snu cały organizm regeneruje się. Skóra również uzupełnia poziom wody. To, co w czasie dnia zostało „zniszczone” , w nocy ma szansę zostać „naprawione”. Im bogatsza formuła kremy na noc, tym lepiej. Z reguły są one cięższe i gęste – mają bowiem głęboko i skutecznie wniknąć w strukturę skóry. Nie matują jej, ale odżywiają, dlatego, że dbają o jej elastyczność. Czy każdy potrzebuje kremu na dzień i kremu na noc? Z reguły takie rozwiązanie poleca się osobom dojrzałym, które chcą skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się skóry. Skład kremów na noc jest zdecydowanie bogatszy, dlatego działają skuteczniej. Warto więc zainwestować w dobry krem i pozwolić skórze na skuteczne odżywianie w czasie, gdy my będziemy nieświadomie spać. Dobry kosmetyk na noc sprawi, iż skóra rano będzie nie tylko przyjemnie nawilżona, ale i jędrna.
Podpis

Zosia Samosia


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.