Pokonaj szkodliwe nawyki żywieniowe

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Sylwia25

Czytano: 353 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 386 | Data: 18.10.12 | 0 komentarzyLekarze od kilku lat ostrzegają, że Polacy skracają swoje życie poprzez złe odżywianie. Nie wszystkie osoby z nas zdają sobie sprawę z tego, iż to, co jemy bardzo istotnie wpływa na nasze organizmy.


Polacy głównie jedzą zbyt tłuste potrawy. Zjadamy bardzo dużo mięsa i wędlin. Dodatkowo wręcz kochamy potrawy smażone, takie jak kotlety czy jajecznica. Polacy zbyt rzadko zjadają mięso z piekarnika czy duszone warzywa.
Istotną wadą polskiej kuchni jest jej monotonność. Mamy swoje ulubione potrawy i niechętnie odmieniamy nawyki żywieniowe. Jednakże jedzenie powinno być jak najbardziej urozmaicone, tak, aby organizm otrzymywał wiele różnych potrzebnych mu pokarmów. W polskiej kuchni za dużo jest również potraw opartych na węglowodanach. Lubimy jeść pierogi, kopytka czy kluski śląskie, tymczasem takie potrawy nie są zdrowe i przyczyniają się do powstawania otyłości. Spożywamy zdecydowanie zbyt duże ilości soli, złych tłuszczów nasyconych, a także tłuszczów trans, jakie wręcz nie posiadają wartości energetycznych, lecz powodują otyłość, nadciśnienie, wysoki cholesterol.
Szkoda, że w ten sposób dorabiamy się braków ważnych witamin i minerałów, które możemy uzupełniać sztucznie zażywając na przykład suplementy diety, jakie oferuje nie jedna stacjonarna apteka Kraków czy też tania apteka internetowa. Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie jest jednym z ważniejszych czynników pomagających nam w zachowaniu lepszej kondycji, atrakcyjniejszej sylwetki, korzystnego samopoczucia. Jednak to pojęcie nie jest jednoznaczne i wiele ludzi ma kłopot z jego zdefiniowaniem.

Trzeba, bowiem zdać sobie sprawę z tego, iż zdrowa dieta nie jest żadną z tych popularnie polecanych, czy szeroko reklamowanych w różnorakich kampaniach telewizyjnych, czy sklepowych. Powinna ona być osobno dobrana do danego organizmu tak, by zapewniała nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach dopasowanych do naszego stylu życia. Oznacza to, iż każdy z nas powinien znaleźć własny sposób na zdrowe żywienie, a jeżeli mimo to mamy braki sięgnąć po suplementy diety, jakie proponuje nam apteka internetowa, bowiem takie preparaty musimy kupować tak jak leki, czyli tylko w aptece.
Warto wspomnieć też o żywności GMO albo takiej obficie nawożonej. Nie jest ona najzdrowsza, a nawet tanie kosmetyki organiczne wyrabiane są z produktów uprawianych na ekologicznych uprawach, co oznacza, że są one zdrowsze niż te warzywa i owoce, jakie kupujemy w supermarketach i później zjadamy.


Podpis

S.J.-W.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.