Siedzący tryb życia? Zmora dla naszego ciała!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 1041 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 487 | Data: 14.08.13 | 0 komentarzyRozwój technologii oraz urządzeń służących do obsługi biurowej sprawia, że co raz więcej osób stoi przed trudnym wyzwaniem pracy siedzącej, która nie tylko obciąża nasze stawy, ale może powodować także bardzo poważne obciążenie dla naszego kręgosłupa.


Siedzący tryb życia to chyba najtrudniejszy egzamin dla naszego ciała. Cierpi na nim nie tylko nasza kondycja, ale także to, jak będziemy się czuli w przyszłości.

Jeśli zatem mamy zamiar spędzać dziennie kilkanaście godzin w pozycji siedzącej postarajmy się równoważyć jakoś wszystkie negatywne aspekty tejże pracy:

  • Poprzez ćwiczenia fizyczne,
  • Zdrową dietę,
  • Aktywny wypoczynek,
  • Zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne,
  • Dobrze zaprojektowane i wygodne siedziska.

Ćwiczenia fizyczne kierowane dla osób prowadzących siedzący tryb życia to przede wszystkim zestawy ćwiczeń relaksujących i rozciągających. Wystarczy właściwie kilkanaście minut dziennie poświęconych na tego typu wysiłek by poczuć się zdecydowanie lepiej.

Łatwym ćwiczeniem mogą być np. skręty ramion i tułowia, zrelaksują plecy i usuną nieprzyjemny ból. Pamiętajmy, że siedzący tryb życia potrafi zmniejszyć ilość spalanych kalorii nawet trzykrotnie. Jeśli zatem mamy taka możliwość zadbajmy, by każdej godziny udać się na kilkuminutowy spacer np. na świeże powietrze. Po pracy zadbajmy natomiast o aktywny zestaw ćwiczeń np. na siłowni, podczas jazdy na rowerze lub wieczornego joggingu.

Dieta to kolejny, zresztą bardzo ważny aspekt w utrzymaniu zdrowej i pięknej sylwetki. Tym bardziej, jeśli poruszamy się mało, a kalorie nie mają możliwości swobodnego spalania. Dieta dla osoby prowadzącej siedzący tryb życia powinna być bogata w składniki odżywcze, warzywa oraz owoce. Jedzmy natomiast jak najmniej gotowych posiłków, węglowodanów oraz tłuszczy, które z pewnością w niedługim czasie dostarczą nam kilka dodatkowych kilogramów.

Jeśli mamy wyglądać dobrze i przede wszystkim nie odczuwać uciążliwego bólu możemy także skorzystać z zabiegów proponowanych w salonach kriomedycyny z użyciem profesjonalnych instalacji kriogenicznych. Potocznie nazywane, leczenie lodem sprzyja łagodzeniu bólu oraz pięknemu, zdrowemu wyglądowi naszego ciała.

Zabiegi z użyciem lodu możemy przeprowadzać samodzielnie przy pomocy zwykłej mrożonki lub w specjalistycznych salonach, w których znajdują się kriokomory.

Lód ma na celu łagodzenie bóli mięśniowych i stawów, czyli największych wrogów dla naszego dobrego samopoczucia.

Wreszcie, komfort naszej pracy to także miejsce. W swoim biurze koniecznie pamiętajmy o dobrym oświetleniu wygodnym siedzisku oraz biurku dopasowanym wielkością do naszych potrzeb. Ramiona oraz plecy powinny mieć mocne i solidne oparcie, a łokcie muszą swobodnie opadać na biurku. Nie zapominajmy także o częstym wietrzeniu pomieszczenia, które sprzyja naszemu skupieniu oraz efektywności wykonywanej pracy.

Pamiętajmy, siedzący tryb życia nie musi być dla nas zmorą. Wystarczy dopasować swój tryb życia oraz jakoś wykonywanej pracy do tego jakie mamy warunki. Wówczas, z pewnością nie tylko my będziemy zadowoleni z tego jak pracujemy, ale również nasz szef, widzący coraz to lepsze efekty.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.