Zalety aromaterapii

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 527 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 335 | Data: 31.05.13 | 0 komentarzyZalety aromaterapii są znane nie od dziś. Najprostszym sposobem na wykorzystanie olejków jest dodanie olejków eterycznych do kąpieli. Potrafią pomóc osobom cierpiącym na bezsenność, łagodzą bóle mięśni i te pourazowe. Przede wszystkim relaksują.


Historia aromaterapii jest starsza niż moglibyśmy przypuszczać. Termin ten stworzył francuski chemik Rene-Maurice Getafosse, który opisał działanie olejków w swojej książce. Najwcześniejsze wzmianki o wykorzystaniu zapachów w leczeniu pochodzą z czasów sumeryjskich, a więc ok. 300. p.n.e. wśród roślin, z których czerpało się olejki, wymienia się tymianek oraz mirt.

Pachnący relaks

Jak przygotować taką leczniczą kąpiel? Przede wszystkim należy najpierw się umyć – w kąpieli nie powinno się używać środków pieniących, czyli płynu do kąpieli. Do ciepłej wody wystarczy wlać kilka kropel olejku. Taka mieszanka z pewnością nawilży skórę i sprawi, iż poczujemy się odprężeni.

614_3323598.JPG

Nie tylko kąpiel

Olejek eteryczny przydaje się też w trakcie masażu. Aby tłusta warstwa na skórze nie zostawiła plan na odzieży, lepiej po takim zabiegu pozwolić aby substancja się wchłonęła w ciało. Olejki stosuje się również do inhalacji – wyraźnie wspomagają układ oddechowy. Należy jednak odróżnić naturalne olejki zapachowe od tym zapachowych. Te pochodzenia naturalnego pachną bardzo intensywnie, dlatego jedynie dodaje się je do kąpieli lub używa w małych ilościach. Zwykłe olejki zapachowe mają różnorodne zapachy i tworzy się się na bazie wielu składników. Z tego powodu w sklepie możemy kupić olejek o zapachu wanilii, kawy, opium, piżma czy zielonej herbaty. Tych sztucznych jak olejek arganowy nie poleca się używać na skórę, podczas gdy masaż naturalnymi pomaga leczyć trądzik, łupież, żylaki i cellulit. Jeśli chodzi o stosowanie olejków w specjalnych kominkach aromaterapeutycznych, to warto wiedzieć, iż wysoka temperatura zabija lecznicze właściwości naturalnych olejków – lepiej sięgnąć po te sztuczne. Każdy olejek można użyć w celu nadania pomieszczeniu ładnego zapachu – żelazko, nawilżać powietrza czy odkurzacz to sprzęty, do których można wlać kilka kropel olejku.
Podpis

Zrelaksowana


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.