Nie bój się karmienia piersią

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 442 razy | Kategoria: Zdrowe odżywianie i diety | Ilość słów: 308 | Data: 13.12.12 | 0 komentarzyWiele kobiet decyduje się na karmienie piersią swojego noworodka. Kobiety pragną powracać do natury i chcą dziecku zaoferować mleko najzdrowsze. Mleko matki jest mlekiem, które jest przystosowane idealnie do potrzeb dziecka.


Mleko to pełne jest wartości odżywczych w odpowiednich proporcjach. Karmienie mlekiem matki jest to dobry wybór i wygodny. Łatwo jest podać dziecku pierś o każdej porze dnia i nocy. Mleko matki zawsze jest gotowe do podania i nie trzeba w środku nocy przygotowywać butelki. Karmienie mlekiem matki jest szybkie i niezwykle proste. Każda kobieta potrafi karmić piersią i jeśli my same chcemy karmić piersią, ale obawiamy się, że nie będziemy umiały, to nie trzeba się przejmować.

Karmienie piersią nie jest skomplikowaną czynnością i naturalnie możemy się go nauczyć. Wystarczy przyłożyć noworodka do piersi i podeprzeć jego główkę ponieważ maluszek nie ma wyrobionych mięśni szyi. Podczas karmienia możemy delikatnie uciskać pierś, tak aby mleko łatwiej z niej wypływało. Pamiętajmy, żeby nasz maluch miał zapewniony stały strumień mleka tak, aby nie nałykał się powietrza. Jeśli bardzo obawiamy się, iż nie damy sobie rady z karmieniem piersią, to możemy podpatrzeć, jak robią to inne mamy i również możemy poprosić o pomoc pielęgniarkę w szpitalu. Możemy również obejrzeć sobie instruktażowe filmy, jakich wiele znajdziemy chociażby w sieci internetowej i które już na pewno nasze obawy rozwieją.

Bez wątpienia będziemy mogły karmić naszego maluszka piersią i nie popełnimy żadnego błędu. Kobiety są w stanie bez problemu opanować sztukę podawania piersi dziecku i nie jest to wyższa szkołą jazdy. Nie obawiajmy się. Karm swoje dziecko piersią, jeśli chcesz dostarczyć mu wszystko to, co jest mu potrzebne do rozwoju i obrony przed bakteriami latającymi w Waszym otoczeniu. Tylko karmienie piersią chroni dziecko przez zagrażającymi mu wirusami, dlatego nie przeceniaj swojego wyglądu nad zdrowie swojego dziecka, karm dziecko co najmniej przez 3 pierwsze miesiące.
Podpis

Ciąża i dziecko


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.